V nedeljo 28.6.2020 smo se ob 5,30 zbrali v Kanalu na placu. Kljub temu, da nas je bilo samo pet, dobre volje ni manjkalo. Z avtomobili smo se odpravili do planine Zapleč.
Na poti navzgor so nas najprej spremljale krave, nato pa pod vrhom še ovce in seveda bujno  cvetje, ki ga je bilo v izobilju. Hoja je bila zelo prijetna saj smo skoraj do vrha hodili po senci. Na vrhu pa nas je pričakal čudovit razgled. Za pot v dolino smo se odločili, da prehodimo vse vršace, kjer so lepo vidne kaverne ter rovi iz prve svetovne vojne.  Po mulatjeri  smo se spustili na planino Zaprikraj.